+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Dla Rodziców
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Wyniki egzaminów
» Rozkład lekcji
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Na wesoło
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
» Bule - petanque
 
 
 
..:: Aktualności - rok 2017/2018 ::..

lipiec 2017 wrzesień 2017 październik 2017
 
      

  Zdjęcia z życia szkoły dostępne są w pracowni komputerowej.
     Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia. 

 
lipiec 2017

  lipiec 2017
 Medal na Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu 
W Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu Kowalewski Paweł IIc zdobył brązowy medal na 200 st. grzbietowym. Na krótszym dystansie 100 st grzbietowym zajął 5 miejsce.
W finałach B na dystansie 200 st. grzbietowym popłynęła Wałuszko Adrianna IIIc (16 miejsce) i na dystansie 200 st. motylkowym Greczan Sebastian IIc (18 miejsce). Gratulujemy!     
wrzesień 2017

 4 września
 Początek roku szkolnego 
 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

 8 września 2017
 XVII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru  
  Poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. VII SP, kl. II i III gimnazjum uczestniczyli wraz z tysiącami osób w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru – motto marszu: „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”. Początek uroczystości miał miejsce przy Pomniku Katyńskim skąd rozpoczął się marsz. Główne obchody odbyły się przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka znajdującym się przy kościele pw. Św. Ducha. To tu zostały wygłoszone przemówienia, złożone kwiaty i zapalone znicze przez oficjalne delegacje. Ponadto salwą armatnią oddano hołd poległym. Uroczystość ta była dla uczestników żywą lekcją historii i świadectwem ich patriotyzmu.

15 września 2017
 Sprzątanie Świata - Polska 2017  
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", która tym razem odbywała się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Z dużym zapałem zbierali wyrzucane przez ludzi odpady na Osiedlu Młodych. Dzięki temu chodniki i ulice w tej części miasta stały się czyste a worki na śmieci dość szybko zapełniały się. Uczniowie pamiętali oczywiście o segregowaniu odpadów. Zbierali oddzielnie, do specjalnie oznaczonych worków plastik, szkło oraz odpady mieszane. Takie działania kształtują odpowiednie nawyki, które każdego dnia powinniśmy stosować w swoim otoczeniu, pamiętając, że wiele odpadów można poddać recyklingowi i uzyskać z nich przedmioty do ponownego wykorzystania.

15-17 września 2017
 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelaniu  
Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików uczniowie naszej szkoły zdobyli 7 medali. Klub "Kaliber", w którym trenują, zajął I miejsce. Ponadto kilku strzelców uzyskało normy na klasy sportowe. Na podium stanęli:
Julia Szwed - ppn 30 - I miejsce;
Zuzanna Łapińska - ppn 30 - II miejsce;
Natalia Nosorowska - psp 30 s. - II miejsce;
Maja Wołosowicz - psp 30 d. - III miejsce;
Mateusz Gierej - ksp 40 l. - II miejsce;
Emilia Jurczak - kpn 30 - III miejsce;
Daria Kuczyńska - ksp 40 l. - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2017

20 września 2017
 Wybory do SU PG - "Akcja Samorządy Mają Głos" 
Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos”, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. Projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W ramach projektu wyłoniony został zespół do przeprowadzenia demokratycznych wyborów, w skład którego wchodzą uczniowie klasy IIB: Nikola Kozieja, Natalia Tużnik, Jacek Borawski oraz Kamil Narewski. Czuwają oni nad prawidłowym przebiegiem kampanii wyborczej. Nasi kandydaci: Zuzanna Damszel IIIa, Paweł Kozłowski IIIa, Daniel Kosk IIIa, Daria Gromacka IIId oraz Mariusz Jackiewicz IIa rozpoczęli swoją kampanię. Pojawiły się w szkole plakaty, ulotki oraz spotkania i rozmowy z wyborcami. Przed nami czas na ciszę wyborczą i dzień wyborów - 29.09.2017.

20 września 2017
 Uroczystość wręczenia aktów stypendialnych za rok szkolny 2017/2018  
W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku najzdolniejszym uczniom białostockich szkół, którzy z sukcesami uczestniczą w wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych olimpiadach i konkursach, zdobywając najwyższe nagrody w dziedzinie nauki oraz artystycznej.
Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 i Publicznego Gimnazjum nr 20 w Białymstoku. W dziedzinie twórczości artystycznej stypendium otrzymała Aleksandra Miszczuk. Serdecznie gratulujemy stypendystce oraz składamy wyrazy uznania rodzicom.

29 wrzesień 2017
 Wybory SU  
W wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr 20 w roku szkolnym 2017-18 startowało 5 kandydatów. Głos oddały 152 osoby. Po zliczeniu głosów przyznanych poszczególnym kandydatkom i kandydatom, na pierwszym miejscu uplasował się Mariusz Jackiewicz (46 głosów) - od 29 września 2017 - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Miejsce drugie należy do Pawła Kozłowskiego (42 głosy), miejsce trzecie - do Zuzanny Damszel (26 głosów) i miejsce czwarte - do Darii Gromackiej i Daniela Kosk (19 głosów). Nad przebiegiem wyborów czuwała pani Renata Kalinowska a w Komisji Wyborczej zasiedli: Nikola Kozieja, Natalia Tużnik, Kamil Narewski i Jacek Borawski. Gratulujemy wszystkim!!!

wrzesień 2017
 Zbieramy żołędzie dla zwierząt  
Nasza szkoła przyłączyła się do ogłoszonej przez Departament Gospodarki Komunalnej UM akcji zbiórki żołędzi dla zwierząt przebywających w Akcencie ZOO w Białymstoku. Uczniowie wykonali plakaty informacyjne, które zawieszone zostały na korytarzach szkoły i z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji. Żołędzie zbierane są na placu szkolnym gdzie rosną piękne dęby jak również w okolicach zamieszkania uczniów. Żołędzie będą przekazywane do Akcentu ZOO do końca grudnia 2017r. Wszystkich wrażliwych na los zwierząt zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Plakat zachęcający do zbiórki wykonany przez Katarzynę Strelczuk, Zuzannę Mońko i Marię Rafałowską z kl. IIc 
październik 2017

 2 październik 2017
 Wycieczka klas II PG 
 Klasy IIa, IIb i IIc wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym punktem naszego zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki. Mieliśmy okazję wjechać na XXX piętro, by móc podziwiać piękną panoramę naszej stolicy. Od początku pogoda nam dopisywała, tak więc widok z pałacu był niesamowity. Potem udaliśmy się na chwilę do Złotych Tarasów. Po półgodzinnej wędrówce po warszawskich butikach pojechaliśmy w kierunku gmachu Telewizji Polskiej.
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każda z grup wraz z przewodnikiem miała okazję zwiedzić studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji i plan telewizyjny. Widzieliśmy pomieszczenia, w których kręcone są takie programy jak: „Pytanie na śniadanie” i „Dzień dobry, Polsko!”. Mogliśmy także podpatrzeć nakręcanie odcinka słynnej bajki dla dzieci „Domisie”, zobaczyć pracę kamer i zwiedzić muzeum telewizyjne. Niektórym udało się spotkać znane osoby i zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Pełni wrażeń udaliśmy się później na obiad i Niewidzialną Wystawę, która jest wyjątkową interaktywną podróżą w niewidzialny świat. Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Każdy uczeń mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłów słuchu, węchu, równowagi. W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Białegostoku.

     Galeria zdjęć z wycieczki do Warszawy

13 październik 2017
 Dzień Edukacji Narodowej  
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Najpierw wszystkich powitała Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska, która wręczyła nauczycielom nagrody zaś młodzieży stypendia. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy Vc i IIa PG pod kierunkiem nauczycieli wychowawców. Krótkie scenki z życia szkoły i piosenka wprowadziła nastrój tego święta, ale także pokazała trud codziennej pracy nauczyciela.

14 i 16 października 2017
 Wojewódzkie i miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej  
Podczas wojewódzkich obchodów święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk Pani Jadwigi Marioli Szczypiń Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymały Panie Agata Paszczuk, Natalia Mikłasz, Katarzyna Sikora i Alina Skowrońska.

W poniedziałek (16.10) odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył pracownikom oświaty Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Z naszej szkoły otrzymały je: Pani dyrektor Elżbieta Rogowska oraz Panie Jadwiga Biedrycka i Anna Michalewicz. W trakcie uroczystości wyróżniono także 10 pedagogów, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków - „Nauczycieli Mądrych Sercem”. W tym zaszczytnym gronie znalazła się nasza pedagog Pani Małgorzata Jurewicz. Gratulacje wszystkim wyróżnionym!

     Galeria zdjęć z Dnia Edukacji Narodowej

15 październik 2017
 Memoriał Patryka Jakubowskiego w strzelectwie sportowym  
Uczniowie klas strzeleckich wzięli udział w Memoriale Patryka Jakubowskiego w strzelectwie sportowym. Julia Szwed z klasy IIc zajęła drugie miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego młodziczek, a Emilia Jurczak zdobyła brązowy medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Bardzo wysoki wynik (398,8) osiągnęła nasza najmłodsza strzelczyni z IIc - Aleksandra Piotrowska. Gratulujemy rekordów życiowych i czekamy na kolejne sukcesy!

     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2017